Dodany: 2011-03-01 09:08:52

Jak zostać stomatologiemDentysta olsztyn nie jest kojarzony zbyt dobrze. Nie wiem jak sprawa się ma w innych krajach (podejrzewam że lepiej ze względu na sprzęt) ale w Polsce większość z nas decyduje się na wizytę u dentysta poznań już w konieczności.

 

Strach towarzyszył i będzie towarzyszyć już zawsze. Wystarczy złe pierwsze wrażenie.

Musicie jednak wiedzieć, że stomatolog nie ma wcale łatwo. Musi bardzo się postarać, aby uzyskac taki tytuł. Co więc trzeba zrobić aby być stomatologiem ? Dentysta poznań postara się nam odpowiedzieć na to pytanie.

 

Pierwszą kluczową sprawą są studia stomatologiczne, jest to niezbędny warunek do podjęcia pracy w tym zwodzie. Takie studia można jak nie trudno się domyśleć na wydziałach medycznych różnych uniwersytetów na terenie całego kraju. Studia te trwają pięć lat i składają się głównie z takich przedmiotów jak anatomia, chemia, bilogia, łacina, protetyka, psychologia itp. Jak sami widzicie łatwo nie jest, ale pamiętajcie, że praca jest pewna i dobrze płatna. Obowiązkiem jest też zaliczenie praktyk, które odbywają się zarówno w gabinetach stomatologicznych jak i szpitalach. Stomatolog mówiąc kolokwialnie musi liznąć kilka pokrewnych działów takich jak np. protetyka!

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać stomatologiem
Nick: