Dodany: 2011-03-01 09:38:51

Co to jest resekcja korzenia Dentysta poznań kojarzy nam się przede wszystkim z kilkoma standardowymi i mało skomplikowanymi zabiegami. Otóż jeśli chcesz wiedzieć, dentysta olsztyn wykonuje tez bardzo skomplikowane i trudne zabiegi. Jednym z takich zabiegów jest resekcja korzenia.

 

Na czym to polega? Już wyjaśniam. Resekcja polega na usunięciu małego fragmentu korzenia, który zawiera, nieoczyszczony i niewypełniony kanał. Zabieg polega na otwarciu tkanki w okolicy korzenia, dzięki czemu odsłania kość i usuwa zakażoną lub zapalną tkankę łącznie z korzeniem. Brzmi mało ciekawie. Całość zamyka się specjalnym cementem o nazwie MTA – mówi dentysta poznań. Aby zabieg był w miarę komfortowy i przyjazny dla pacjenta, podaje się silne znieczulenie przed i po zabiegu.

 

Po wszystkim może wystąpić obrzęk i ból. Ustępuje to po kilku dniach. Zdarza się tak, że występuje krwawienie – wtedy niezwłocznie należy skontaktować się z gabinetem, który wykonywał zabieg. Zaleca się także podawanie zimnych okładów a nawet leki przeciwbólowe oraz antybiotyk. Po zabiegu zaleca się zimne okłady zewnętrznych okolic policzka. Takich zabiegów Wam nie życze i mam nadzieję, że nigdy nic takiego nie będzie Wam potrzebne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co to jest resekcja korzenia
Nick: