Dodany: 2011-03-01 09:29:01

Kiedy stosuje się leczenie kanałoweZajmę się dziś kolejnym zabiegiem stomatologicznym , który nie należy do najprzyjemniejszych. Wręcz przeciwnie, leczenie kanałowe – bo o nim teraz mowa, jest jednym z najgorzej znoszonych przez pacjentów – mówi z przykrością dentysta poznań.

 

Leczenie endodontyczne czyli kanałowe jest potrzebne wtedy, kiedy mamy doczynienia z zapleniem lub zainfekowaniem miazgi zęba. Przyczyną tego stanu może być np. duży ubytek, wielokrotne leczenie zęba czy złamanie i pęknięcie. – dodaje dentysta poznań. Jakie są objawy i taki stan rzeczy ? dentysta olsztyn mówi, że trzeba zwracać uwage na pulsujący, nieregularnie pojawiający się ostry ból zęba. Wtedy natychmiast wypada się zgosić do gabinetu w celu zbadania tego stanu.

 

Leczenie to jest podejmowane kiedy zniszczenia  miazgi są już nieodwracalne. Kiedy mamy doczynienia z dużą próchnicą także możemy zacząć się szykować do zabiegu. Leczenie to polega na usunięciu martwej miazgi i wypełnienie systemem kanałowym zęba materiałem. Obecnie (teoretycznie) zabieg przeprowadza się ze znieczuleniem i jest on mało bolesny – ale rzeczywistość jest oczywiście mniej kolorowa. Różnie to bywa. Życzę Wam jednak, aby Wasze zabiegi były jak najbardziej przyjemne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kiedy stosuje się leczenie kanałowe
Nick: