Dodany: 2011-03-01 09:44:55

Czym jest lakowanie zębówDziś w swoim artykule wraz z pomocą specjalisty jakim jest dentysta olsztyn chciałbym omówić na czym polega kolejny zabieg. Tym razem chodzi o lakowanie zębów. Lakowanie zębów to mimo wszystko wciąż mało znana i mało popularna praktyka – mówi dentysta poznań.

 

Lakowanie, jest niestety bardzo często mylone przez pacjentów z lakierowaniem fluorem. To nie jest oczywiście wina pacjentów w 100%. To dentysta poznań ma za zadanie uświadomić ludzi na czym polega lakowanie i jak mają dbać o swoje zęby. Czym właściwie jest opisywanie przeze mnie lakowanie ?

 

Lakowanie polega na uzupełnieniu wszelkich szczelin, dziurek lub zagłębień w zębach. Dzięki lakowaniu praktycznie w 100 procentach eliminujemy możliwość rozwoju bakterii w miejsach trudno dostępnych przy codziennym szczotkowaniu naszego uzębienia. Zmniejsza też ryzyko występowania próchnicy. Kiedy warto zdecydować się na lakowanie ? Bardzo wazne jest aby robić to zaraz po wyrośnięciu zęba. Wtedy uniemożliwisz wytwrzanie się bakterii oraz próchnicy w szczelinach zębów. Z natury rzeczy lakowanie zębów przeprowadza się przede wszystkim u młodych pacjentów. Dorośli decydują się na lakowanie swoich zębów mądrości.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest lakowanie zębów
Nick: