Dodany: 2011-03-01 09:32:12

Czy warto prześwietlać zęby Kolejnym zabiegiem, który może przeprowadzić między innymi dentysta olsztyn jest prześwietlenie zęba. Renteg zębów pomaga w diagnozowaniu wszelkiego rodzaju schodzeń zębów, dlatego jest bardzo wazny podczas leczenia, szczególnie tego długotrwałego – podkresla stomatolog poznań.

 

Prześwietlenia wykonuje się dziś znacznie częściej niż w latach ubiegłych. Jest to spowodowane większą świadomością Polaków o tym, jak ważne jest dbanie o swoje zęby – śmieje się dentysta poznań. Powstaje pytanie czy rentgen zęba jest groźny ? Przecież wszędzie tam gdzie mamy doczynienia z promieniowaniem trzeba zadać to pytanie. Otóż rtg zęba wiąże się z bardzo małą ilością – dawką promieni, co praktycznie wyklucza jakiekolwiek zagrożenie. Oczywiście rtg nie możemy wykonywać codziennie, ale jeśli jest to jednorazowy zabieg na rok, czy lata, to nie ma się czym martwić.

 

Tak więc warto prześwietlać zeby, chociażby dlatego, że lekarzom stomatologom łatwo jest wtedy wykryć wszystkie, nawet najdrobniejsze objawy chorych zębów. Łatwiej jest też o kontakt z pacjentem, który ma wszystko zobrazowane. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że nie jest to konieczne bo i bez prześwietlenia stomatolog dobrze wie, co nam w większości przypadków dolega..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy warto prześwietlać zęby
Nick: